Zgierzanka Patrycja Urbańska wraz z łodzianinem Szymonem Ziółkowskim tworzą utalentowaną taneczną parę, która odnosi sukcesy na ogólnopolskich turniejach, zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich. W ostatni weekend wywalczyli złoto w tańcach latynoamerykańskich podczas OTTT w Ciechocinku.

12-letnia Patrycja i 15-letni Szymon z sukcesami startują w turniejach tańca w całej Polsce. Od września 2019 r. Reprezentują klub UKS Top Dance Pruszków, w którym trenują trzy razy w tygodniu. Tańce standardowe (ST) szlifują pod kierunkiem Margarity Kuliś i Szymona Kulisia, a tańce latynoamerykańskie (LA) doskonalą pod okiem Alexandra Konstantinova i Pawła Tekieli.

Wcześniej tańczyli w Studiu Tańca Eskulap w Łodzi, gdzie trenerzy, państwo Brzostowscy, zaszczepili w nich zamiłowanie do tej dyscypliny. Patrycja i Szymon tańczą w parze od roku i mimo wielu obowiązków szkolnych, z powodzeniem startują w kategoriach sportowych 14-15 D Standard oraz 14-15 C Latino. Częste treningi i starty w turniejach to dla młodych tancerzy wielkie wyzwanie, wymagające niemałego poświęcenia ze strony ich rodziców, odpowiedzialnych za dowożenie dzieci i logistykę weekendowych wyjazdów na turnieje.

Talent, zamiłowanie do tańca, ale także ogrom pracy, jaki wkładają w swoją pasję, powodują, że w obu stylach plasują się na wysokich pozycjach. W weekend 14-15 grudnia startowali w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Ciechocinka i zajęli w nim I miejsce w tańcach Latino i IV miejsce w tańcach standardowych. Oczywiście to niejedyne ich sukcesy, bo para ma już za sobą wiele zwycięskich turniejów np. w tym sezonie:

- 17 listopada swój pierwszy start w Mistrzostwach Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego (3 starty po wejściu do finałów) zakończyli na V miejscach w obydwu stylach;

- 10 listopada zdobyli dwa razy złoto, czyli I miejsce w Latino i I miejsce w tańcach standardowych na V Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Tańca OTTS w Paterku o Puchar Burmistrza Nakła Nad Notecią;

- 3 listopada zajęli I miejsce w Latino i I Miejsce w Standardzie na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego - IV Memoriale Edwarda Kowalke w Starogardzie Gdańskim.

- 20 października zajęli III miejsce w stylu Latino na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Mistrzostwo Grodu Sambora;

- 5 października - I Miejsce w Solcu Kujawskim w stylu Latino

- 28 września - II Miejsce w stylu Latino na 35 OTTT o Złotą Podwiązkę w Ostrołęce.

Utalentowanym tancerzom gratulujemy sukcesów!