Ostatni weekend na trwałe zapisze się w historii głowieńskiego basketu. Od piątku do niedzieli na parkiecie hali sportowej przy ul. Andersa w Głownie cztery zespoły, w tym TK Alles Głowno, rywalizowały w finałowym turnieju 2 Ligi Koszykówki Kobiet. Od początku zawodów gospodynie turnieju niesione dopingiem własnych kibiców, wśród nich byli m.in. sponsor zawodów - Starosta Zgierski Bogdan Jarota oraz członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski, pokazały kto jest faworytem.

W pierwszym meczu podopieczne trenera Piotra Neydera pokonały zespół xDemon Tęcza Leszno. Decydującym momentem spotkania była III kwarta, którą głownianki wygrały aż 24:8, a cały mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 76:52.

W drugim meczu koszykarki musiały się bardziej wysilić, ponieważ na ich drodze stanęły, bardzo dobrze dysponowane tego dnia, koszykarki Lidera Pruszków. Po pierwszej połowie powody do zadowolenia miały zawodniczki Allesu, które prowadziły po II kwartach 39:31. Mimo, że drugą połowę wygrały zawodniczki z Pruszkowa, to „z tarczą” z parkietu schodziły gospodynie, które ostatecznie wygrały cały mecz 65:64, zapewniając sobie historyczny awans do 1 Ligi Koszykówki Kobiet.

W ostatnim meczu zawodniczki Alles Głowno pokonały KU AZS UŚ Katowice 69:53. – Przez cały sezon nie przegraliśmy żadnego meczu, co pokazuje, jaki potencjał drzemie w zespole – mówi Piotr Neyder, trener TK Alles Głowno. – Cieszę się, że są ludzie, którzy doceniają nasz wysiłek włożony w ten sukces i chcą dalej z nami budować siłę głowieńskiego basketu.

Oprócz głownianek do 1 Ligi awansowały także zawodniczki Lidera Pruszków, które zajęły drugie miejsce w turnieju. Tradycyjnie w trakcie turnieju przyznano także nagrody indywidualne. MVP finałów została zawodniczka gospodarzy Kamila Trojanowska, najlepszym strzelcem również koszykarka TK Alles Głowno – Magdalena Grzelak. Wybrano również pierwszą piątkę zawodów. Wśród nominowanych znalazły się dwie zawodniczki z Głowna: Marta Piątek i Kamila Polit.

Źródło: Łukasz Roman