BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1752
mod_vvisit_counterWczoraj3067
mod_vvisit_counterW tym tygodniu18604
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień23279
mod_vvisit_counterObecny miesiąc28081
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc102742
mod_vvisit_counterŁącznie7767886

Online (20 minut temu): 22
Twój IP: 91.121.3.192
MOZILLA 4.5, WINDOWS
Dzisiaj: Gru 09, 2022
Zakończenie projektu Nowy start – szansa na lepsze jutro PDF Drukuj Email
środa, 17 sierpnia 2011 08:37

KAPITAL_LUDZKI

UEEFS_L-kolor

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską   ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

W dniu 01.02.2011roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach rozpoczął realizację półrocznego projektu „Nowy start – szansa na lepsze jutro” współfinansowanego przez Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Celem głównym projektu była POPRAWA SYTUACJI SPOŁECZNO-ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GMINIE KOSZYCE.

Cele szczegółowe projektu to zwiększenie dostępu do usług psychologa, zwiększenie dostępu do usług rehabilitacyjnych, wzrost kompetencji społecznych osób niepełnosprawnych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności poprzez udział w zajęciach, zwiększenie możliwości powrotu na rynek pracy.

Uczestnikiem projektu mogła być osoba, która mieszka na terenie gminy, posiadała orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, jest w wieku aktywności zawodowej, wyraziła chęć udziału w projekcie. O udziale w projekcie decydowała kolejność zgłoszeń.

Projekt realizowany był z uwzględnieniem zasad równości szans i dostępie do działań projektu. Do projektu zakwalifikowanych zostało 25 osób – 15 kobiet i 10 mężczyzn.

Rekrutacja miała charakter otwarty, odbywała się poprzez rozmowy z sołtysami, zgłoszenia sąsiadów, członków rodzin, osób zainteresowanych, a także telefonicznie.

W ramach projektu w zadaniu nr 1 – Zarządzanie projektem zatrudniono Kierownika projektu, Koordynatora Merytorycznego oraz Księgową projektu.

W miesiącu kwietniu zakupiono na cele projektu materiały biurowe i piśmienne, materiały promocyjne ( plakaty, naklejki z logo ).

Informację na temat projektu umieszczono w gazie ci lokalnej ( Gazeta Koszycka ) oraz w Internecie.

W ramach projektu każdy z uczestników został objęty kompleksowym wsparciem psychologa. Na to zadanie przeznaczone było 125 godzin.

Zrealizowano 250 godzin zajęć z rehabilitantem, który poprzez różnego rodzaju ćwiczenia podniósł sprawność fizyczną Beneficjentów Ostatecznych.

W związku tym zakupiono przenośny sprzęt rehabilitacyjny – materac składany  3 częściowy, stół składany do rehabilitacji / masażu, taśmy oporowe – zestaw, półwałek, piłka rehabilitacyjna.

W okresie od 18 do 22 lipca został przeprowadzony wśród B.O kurs „ ABC przedsiębiorczości - jak założyć własną firmę” obejmującego 30 godzin. Głównym celem szkolenia było przygotowanie uczestników projektu do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej oraz niezbędna pomoc w przygotowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów.

Beneficjenci Ostateczni w pełni byli zadowoleni z usług psychologa, rehabilitanta oraz z kursu „ ABC przedsiębiorczości – jak założyć własną firmę”.