Fotografie z Krainy Mao i poetyckie klimaty

2010-01-16 

Cały dzień

,,W krainie Mao” to tytuł wystawy fotografii Pawła Chary, wernisaż której odbył się w  KCK w sobotę 16 stycznia o godz. 18.00. Wernisaż połączony był z koncertem poetyckich pieśni Piotra Woźniaka. 

wstęp wolny, serdecznie zapraszamy !

ImagePaweł Chara – artysta fotograf . Obieżyświat z aparatem, chodzący własnymi ścieżkami. Droga jest dla niego celem, a jej obrazowanie pasją i zawodem. Urodzony w 1978 r., pochodzi z Dębna. Podróżował po Azji i Europie. Paweł Chara – artysta fotograf . Obieżyświat z aparatem, chodzący własnymi ścieżkami. Droga jest dla niego celem, a jej obrazowanie pasją i zawodem. Urodzony w 1978 r., pochodzi z Dębna. Podróżował po Azji i Europie.  

100 dni w Państwie Środka zaowocowało zdjęciami, które ich autor – Paweł Chara – pokazuje w różnych miejscach Polski. Teraz wystawę pt. “W krainie Mao” można oglądać w Kostrzynie nad Odrą.  

 

 

 

 

 

 

 

ImagePiotr Woźniak – kompozytor, aranżer, producent, śpiewak. Dysponujący charakterystycznym głosem, wrażliwy i skupiony interpretator swoich, ale także “pożyczonych na zawsze” słów i melodii.

“Spotykamy się w szczególnym i szczęśliwym dla mnie momencie. Płyta już za chwilę! Zapraszam do świata dźwięków, którym poświęciłem wiele uważności, do świata słów, które próbuję wciąż na nowo rozumieć. Zapraszam do świata moich emocji i czucia.” Piotr Woźniak. 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Chara – artysta fotograf . Obieżyświat z aparatem, chodzący własnymi ścieżkami. Droga jest dla niego celem, a jej obrazowanie pasją i zawodem. Urodzony w 1978 r., pochodzi z Dębna. Podróżował po Azji i Europie. W czasie wędrówki odnajduje miejsca, których nie ma na turystycznych mapach. W plecaku dźwiga ubrania na kilka pór roku, namiot i przede wszystkim sprzęt fotograficzny. Wkracza w świat tubylców, mieszka z nimi, poluje, pracuje i świętuje. Jego fotografie są intymne, nieinwazyjne. Podczas siedmiomiesięcznej samotnej wyprawy po Indiach i Nepalu pokonał 20 tys. km. Swoją przygodę z fotografią zaczął w szkole średniej. Pasję obudziła w nim sama natura. Jest miłośnikiem przyrody a zwłaszcza ptaków, organizatorem eskapad fotograficznych na bagna o wschodzie słońca. Zawodowo fotografią zajmuje się od roku 2002. Jego zdjęcia z wypraw podróżniczych oraz zbiory fotografii przyrodniczej prezentowane były na kilkunastu autorskich wystawach. Publikowano je w prasie (m.in. ,,Poznaj Świat”, ,,Gazecie Wyborczej”)

Wiele lat planowałem wyprawę do Krainy Mao. Ta fotoexpedycja, jak i każda poprzednia, miała na celu zbliżenie się do specyficznego charakteru kultury i ludzi tego regionu. W październiku 2008 po rozmowach z dwoma strategicznymi partnerami, GBS Bank w Barlinku i Nikon Polska, marzenia stały się faktem. W styczniu 2009 wyjechałem na 100 dni do państwa środka. 54 grupy etniczne, ponad miliard ludzi i 9.6 km2 dały dość duże możliwości:), choć ja skupiłem się na Chinach nieodkrytych, Chinach zachodnich. Prowincje Xinjiang, Qinghai i zachodni Syczuan były moim głównym celem.

 

Piotr Woźniak – kompozytor, aranżer, producent, śpiewak. Dysponujący charakterystycznym głosem, wrażliwy i skupiony interpretator swoich, ale także “pożyczonych na zawsze” słów i melodii. Pierwszym poważnym spotkaniem z publicznością był dla niego udział w musicalu Metro.Tam też uczył się między innymi śpiewu na zajęciach Elżbiety Zapendowskiej. W tym czasie zaczął powstawać jego własny program w oparciu o teksty współczesne (Bogdan Chorążuk, Beata Biłyk-Woźniak) i wiersze (Leopold Staff, Julian Tuwim). Okazją do zaprezentowania większego zbioru piosenek stał się dla niego udział w festiwalu “Recital ’95” w Siedlcach, gdzie powrócił po roku by wyśpiewać I nagrodę i nagrodę za kompozycję (“Byle do Wiosny”). Odtąd koncertuje regularnie zarówno sam, jak i w ramach rodzinnego przedsięwzięcia Tadeusza Woźniaka. Wraz z Szymonem Zychowiczem i Tomaszem Lewandowskim współtworzy trio występujące z programem “Koncert trzech bardów”. Jako producent i aranżer najpełniej dotychczas wyraził się tworząc wraz z Krzysztofem Majchrzakiem przedstawienie muzyczne a potem płytę p.t. “Dell’Amore”, oparte na poezji Emila Zegadłowicza z muzyką Tadeusza Woźniaka.  


Europenian flag